ZAKOŃCZYLIŚMY PRZYJMOWANIE ZGŁOSZEŃ

Zakończyliśmy przyjmowanie zgłoszeń filmów na 18. Międzynarodowy Festiwal Filmowy WATCH DOCS. Prawa Człowieka w Filmie, który odbędzie się w dniach 7?13 grudnia 2018 r. w Warszawie.

Serdecznie dziękujemy wszystkim twórcom, producentom, dystrybutorom i agentom sprzedaży, którzy przysłali nam swoje filmy. Proces selekcji potrwa do połowy października, ale już wkrótce ujawnimy pierwsze tytuły filmów tegorocznej edycji festiwalu.

Na program festiwalu obok konkursu pełnometrażowych dokumentów ocenianych przez międzynarodowe jury złożą się retrospektywy, pokazy specjalne oraz stałe sekcje programu, takie jak „Chcę zobaczyć”, „Dyskretny urok propagandy” czy „Nowe filmy polskie”, a także debaty, wykłady mistrzowskie oraz wiele innych wydarzeń towarzyszących.

Oprócz festiwalu międzynarodowego, który odbywa się w Warszawie, WATCH DOCS to także festiwal objazdowy, co roku odwiedzający blisko 40 polskich miejscowości oraz WATCH DOCS on-line realizowany we współpracy z platformą VoD.pl. Dzięki temu filmy z programu WATCH DOCS co roku docierają w sumie do ponad 100 000 widzów.

Organizatorzy:

Współfinansowanie:

Partnerzy i patroni medialni: